HR та пошук роботи для ЛГБТК
Війна, переїзд та втрата роботи — величезний стрес для будь-кого. Може здатися, що з цією ситуацією самотужки не впоратися. Допомога в пошуку роботи, написанні резюме та підготовці до співбесіди може значно пришвидшити відновлення. Саме тому частиною психосоціальної підтримки є супровід від HR.

Яку допомогу надає HR-фахівчиня?
HR-фахівчині можуть відігравати значну роль у пошуку роботи, надаючи різноманітну підтримку та ресурси. Наприклад:
- Кар'єрне консультування: HR-фахівчиня проводить консультування, щоб допомогти вам визначити ваші кар'єрні цілі та розробити план їх досягнення.
- Написання резюме та супровідного листа: HR-фахівчиня допоможе вам написати резюме та супровідний лист, які підкреслять ваші навички та досвід і зроблять вас більш конкурентоспроможними на ринку праці.
- Підготовка до співбесіди: HR-фахівчиня допоможе підготуватися до співбесіди, надаючи поради щодо того, як щонайкраще презентувати себе на співбесіді, відповісти на поширені запитання тощо.
- Підтримка під час пошуку роботи: HR-фахівчиня разом зі спеціалістками програми ПСС нададуть емоційну та практичну підтримку під час пошуку роботи. Вони допоможуть впоратися з відмовами, залишатися мотивованими та вірити у свої сили.
Як це працює?
Залучення HR-фахівчині та запис на консультації відбуваються в рамках Психосоціального супроводу.
Під час формування індивідуального плану спеціалістка психосоціального супроводу визначає доцільність залучення HR як на початку (якщо потребу в пошуку роботи було виявлено одразу), так і протягом реалізації плану.
Якщо Ви ще не звернулись для отримання допомоги, заповніть, будь ласка, форму, де якомога детальніше опишіть ситуацію, яка з вами трапилася.
Корисні поради від експерт_ок Державного центру зайнятості
- Виділіть час. У стресовій ситуації пошук працевлаштування варто сприймати як додаткову повноцінну роботу. Спробуйте знайти декілька годин щодня аби переглядати вакансії та надсилати резюме. Також зауважте, що вам потрібен час, щоб готуватись до співбесід з потенційними роботодав_ицями та виконувати тестові завдання.
- Визначте критерії пошуку. Оцініть свої професійні та персональні навички, складіть список вакансій, на які ви можете претендувати, подумайте про бажане місце роботи (ви хочете працювати в Україні чи за кордоном, в офісі чи віддалено) та скільки часу готові приділяти зайнятості: повний робочий день, часткова зайнятість, проєктна діяльність. Це допоможе не загубитися серед тисяч оголошень та вибрати найбільш бажані вакансії.
- Складіть резюме. Під час пошуку роботи вас можуть попросити надіслати резюме, щоб оцінити досвід роботи та навички. А якщо ваш вибір — творча спеціальність, будьте готові приділити увагу портфоліо. Воно потрібне, аби показати ваші найкращі роботи, і для певних сфер гарне портфоліо може бути навіть важливішим за резюме, тому до цього варто поставитись не менш відповідально.
- Будьте проактивні. Використовуйте якнайбільше ресурсів для пошуку роботи, наприклад, онлайн-платформи, соціальні мережі, запитуйте знайомих про вакансії, просіть рекомендацій та не соромтеся писати у компанії, які вас цікавлять. Чим більше джерел пошуку ви використаєте, тим більше шансів працевлаштуватися.
Спеціалісти та спеціалістки програма ПСС та оператори лінії працюють щоденно з 10:00 до 20:00
Питання та відповіді
Вакансії початкового рівня присутні у багатьох сферах, втім галузі штибу виробничих та робітничих мають більше відкритих позицій. Важливо неупереджено проаналізувати ваші навички та досвід, а також врахувати особисту зацікавленість.
Шукайте можливості спробувати себе в професії, долучаючись до діяльності громадських та волонтерських організацій, слідкуйте за програмами стажування у державних програмах та бізнесу. Також онлайн-навчання можливо знайти на порталах “Дія.Освіта”, Prometheus, Відкритий університет Майдану тощо.
Наразі програма психосоціального супроводу не передбачає фінансової підтримки, втім в разі критичної ситуації повідомте спеціалістку психосоціального супроводу і отримайте варіанти розв’язання питання.
нформація про вашу приналежність до ЛГБТК+ не розповсюджуватиметься. Так само як і ваша участь в програмі, ці дані є конфіденційними. Уся комунікація з обраною компанією здійснюватиметься вами.